ПЕРЕДВИБОРЧІ СИМПАТІЇ МЕШКАНЦІВ УЖГОРОДСЬКОЇ ОТГ В ЖОВТНІ 2020 РОКУ

Передвиборчі симпатії мешканців Ужгородської ОТГ в жовтні 2020 року:

на першому місці «Слуга народу», на другому – «Команда Андрія Балоги».

Всеукраїнською дослідницькою компанією «Фонд Інноваційних Проектів» було оприлюднено результати опитування громадської думки щодо передвиборчих симпатій мешканців Ужгородської міської громади до партій, які балотуються до Ужгородської міської ради, та політиків, які змагаються за посаду міського голови.

Серед всіх партій перше місце поки тримає «Слуга народу». За неї готові проголосувати 24,3% тих, хто визначився та прийде на вибори. Її наздоганяє «Команда Андрія Балоги» з підтримкою на рівні 11,5%. На третьому місці – «Рідне Закарпаття» з 11,3%, на четвертому – «Європейська Солідарність» (10,2%), на п’ятому – «Опозиційна платформа – За Життя!» (8,8%), на шостому – партія «Голос» (5,7%). Всі інші політичні сили не долають 5% бар’єр, необхідний для проходження до Ужгородської міської ради. Але, ситуація ще може змінитись. Адже, відсоток опитаних ужгородців, які досі не визначились з вибором партії, є достатньо високим (23,0%), ще 8,4% планують поставити галочку «проти всіх».

Що стосується виборів Ужгородського міського голови. Напершому місці діючий мер і самовисуванець Богдан Андріїв з рейтингом 18,1% серед усіх виборців (30,6% серед тих, хто братиме участь у голосуванні та визначились зі своїм вибором). На другому – депутат міськради Віктор Щадей, який балотується від «Слуги народу» - 10,2% (17,2% серед тих, хто братиме участь у голосуванні та визначились зі своїм вибором). Його наздоганяє лікар-інфекціоніст Віктор Петров, якого висунула «Команда Андрія Балоги». На час опитування за Віктора Петрова готові голосувати 8,9% виборців Ужгорода (15,0% серед тих, хто братиме участь у голосуванні та визначились зі своїм вибором).

Але, картина може кардинально змінитися, адже досі ще не знають, кому віддадуть перевагу, 25,8% жителів Ужгорода, які мають право голосувати. Опитування також показало, що 6,0% ужгородських виборців взагалі не братимуть участь у голосуванні.МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ:

Метод дослідження: стандартизоване інтерв’ю «face-to-face».

Вибірка: 1007 респондентів в адміністративних межах Ужгородської ОТГ. Вибірка ймовірнісна двоступенева з квотним скринінгом на останній ступені. Результати є репрезентативними для Ужгородської ОТГ за ознаками статі, віку (від 18 років) та типу поселення.

Географія дослідження: Ужгородська ОТГ.

Гранична статистична похибка вибірки: не більше 2,9%.

Терміни проведення дослідження: 12-16 жовтня 2020 року.

Виконавець: ГС "Фонд Інноваційних Проектів" (в рамках статутної діяльності).

Замовник: ТОВ "КЖС".

Дослідження проведене з дотриманням вимог карантину.