ІНТРИГА НА ОКРУЗІ 216 м. КИЄВА: СУПРУНЕНКО ЧИ ЮСОВ?*

Фонд Інноваційних Проектів у період з 26 червня по 03 липня провів опитування громадської думки на тему «Електоральні очікування українців від позачергових виборів до Верховної Ради України у 2019р., округ №216».

Було опитано 1200 респондентів, які будуть голосувати на 216-ому окрузі. Статистична похибка становить не більше 3,2%.

--

* 05.07.2019 Олександр Супруненко заявив, що знімає свою кандидатуру кандидата-мажоритарника. Але, оскільки дослідження є проведеним та на сайті ЦВК офіційної об’яви про це нема, ми все ж публікуємо результати опитування.

--

Довіра та недовіра кандидатам-мажоритарникам.

Респондентам було поставлено запитання: «Наскільки Ви довіряєте кандидатам в народні депутати Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №216?». Найбільший рейтинг довіри виборців мають кандидати Андрій Юсов – 18,7% та Леся Забуранна – 10,2% та Олександр Супруненко – 7,4%.

Одночасно, лідерами рейтингу недовіри є діючий народний депутат Олександр Супруненко – 39,6%, Павло Тесленко – 35,1% та діючий депутат Київради Віталій Павлик – 23,7%.

Такі результати імовірно підтверджують запит суспільства на нові обличчя й дуже незадовільну оцінку діяльності представників існуючої на сьогодні влади. Підтвердженням цьому є найнижчий рейтинг недовіри у Андрія Юсова (2,6%), який при цьому має перше місце у рейтингу довіри.

Рейтинги кандидатів-мажоритарників.

Респондентам було поставлено запитання: «Якби вибори до Верховної Ради України по одномандатному округу №216 відбулися найближчої неділі, за кого із кандидатів в народні депутати Ви б віддали свій голос?».

Серед тих, хто піде на вибори, 18,2 % опитаних віддали свій голос за Олександра Супруненка (самовисування). Друге місце посідає Андрій Юсов («Громадянська Позиція») він набирає 17,4%. Третє місце за Лесею Забуранною («Слуга Народу») – 15,1%. Четверте і п’яте займають самовисуванці Павло Тесленко і Віталій Павлик, 7,6% та 7,2% відповідно.

Щодо кандидатки Лесі Забуранної, яка посідає третє місце, її рейтинг значною мірою детермінований високим рейтингом та загальним трендом партії «Слуга Народу». Подібна тенденція спостерігається по багатьох одномандатних округах. Але, ключовою проблемою мажоритарних кандидатів, що балотуються на округах м. Києва від цієї партії є те, що Володимир Зеленський не отримав переконливої перемоги саме по м. Києву.

Різниця у рейтингах Олександра Супруненка та Андрія Юсова становить 0,8%, що знаходиться в межах статистичної похибки. Це означає, що будь-який з цих двох кандидатів на сьогодні може в реальному голосуванні посісти перше місце. Щодо можливого прогнозу динаміки рейтингів цих двох кандидатів, слід зазначити, що у Олександра Супруненка низький рейтинг довіри, високий антирейтинг довіри при очевидному високому рівню впізнаваності. Тобто, у нього фактично нема потенціалу для зростання рейтингу.

Для Андрія Юсова в цьому ситуація більш виграшна. У нього, навпаки, рейтинг довіри найвищий, рейтинг антидовіри найнижчий ті він є новим обличчям для виборців округу. А отже, він є потенційним лідером на окрузі.